Ψηφιακά Εκπαιδευτικά Βοηθήματα για υποψήφιους πανελλαδικών

Επισκεφτείτε τον ιστότοπο ψηφιακών εκπαιδευτικών βοηθημάτων του Υπουργείου Παιδείας:

Αφορά υποψήφιους και εκπαιδευτικούς για τα μαθήματα:

Αρχαία Ελληνικά ? Φιλοσοφικός Λόγος, Βιολογία Γενικής Παιδείας, Λατινικά Θεωρητικής Κατεύθυνσης, Μαθηματικά & Στοιχεία Στατιστικής Γενικής Παιδείας, Μαθηματικά Θετικής & Τεχνολογικής Κατεύθυνσης, Φυσική Θετικής & Τεχνολογικής Κατεύθυνσης.

Χρονοδιάγραμμα Ενεργειών Μαθητών & Αποφοίτων σχετικά με τις Πανελλαδικές

Για να δείτε το χρονοδιάγραμμα ενεργειών Μαθητών και Αποφοίτων ΠΡΙΝ, ΚΑΤΑ, και ΜΕΤΑ τις Πανελλαδικές Εξετάσεις ΠΑΤΗΣΤΕ ΕΔΩ.

ΠΗΓΗ: ΚΕ.ΣΥ.Π. ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ

Σύγκριση Βάσεων: 2012-2011-2010 με οδηγίες συμπλήρωσης του μηχανογραφικού δελτίου υποψηφίου

Δείτε ΕΔΩ τις βάσεις των σχολών 2012,2011, & 2013 που αφορούν τους υποψήφιους της γενικής σειράς, γενικές οδηγίες για τη σωστή συμπλήρωση του μηχανογραφικού δελτίου υποψηφίου, την έκδοση αποτελέσματος επιλογής κ.α.

ΠΗΓΗ: ΚΕΣΥΠ ΑΡΓΟΣΤΟΛΙΟΥ