ΔΕΙΤΕ ΤΙΣ: Ερευνητικές εργασίες του Γενικού Λυκείου Ορχομενού

Μπορείτε να δείτε τις ερευνητικές εργασίες των μαθητών/τριών της Α΄& Β΄τάξης του Σχολείου μας πηγαίνοντας ? μαθητές?εργασίες μαθητών

Ι δ α ί τ ε ρ α   τ ι ς   φ ε τ ι ν έ ς :

-ΕΡΕΥΝΗΤΙΚΕΣ ΕΡΓΑΣΙΕΣ 2015-2016 (Α΄ΤΑΞΗ): Α1) Σχολικός Εκφοβισμός: Αναγνωρίζουμε-Κατανοούμε-Αντιμετωπίζουμε το Πρόβλημα. (Υπεύθυνη Εκπαιδευτικός ΤΑΜΑΛΑΛΙΔΟΥ ΣΟΦΙΑ, Αγγλικών  Α2) Τραυματισμοί στα Σπορ:Ά μεση Αντιμετώπιση και Αποκατάσταση (Υπεύθυνος Εκπαιδευτικός: ΚΑΜΠΟΥΡΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ, Φυσικής Αγωγής). Α3) Αθλητική Διαδρομή στην Περιοχή των Πηγών των Χαρίτων Ορχομενού (Υπεύθυνος Εκπαιδευτικός: ΔΑΜΙΑΝΙΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ, Φυσικής Αγωγής)

-ΕΡΕΥΝΗΤΙΚΕΣ ΕΡΓΑΣΙΕΣ 2015-2016 (Β΄ΤΑΞΗ): Β1) Γερή Καρδιά σημαίνει: ΝΑΙ στη Φυσική Δραστηριότητα-ΝΑΙ στην Υγιεινή Διατροφή-ΟΧΙ στο Κάπνισμα (Υπεύθυνος Εκπαιδευτικός ΔΑΜΙΑΝΙΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ, Φυσικής Αγωγής) Β2) Κίνδυνοι από την περιήγηση στο Διαδίκτυο:Ποιοι είναι-Πώς τους Αντιμετωπίζω (Υπεύθυνος Εκπαιδευτικος ΘΕΙΑΚΟΥΛΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ, Πληροφορικής) Β3) Καλαθοσφαίριση: το Εθνικό Σπορ των Ελλήνων. Οι μεγάλες στιγμές που έφεραν τους νέους κοντά στο άθλημα (Υπεύθυνος Εκπαιδευτικός ΚΑΜΠΟΥΡΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ, Φυσικής Αγωγής)

Δείτε ΕΔΩ  βίντεο της ερευνητικής εργασίας "Σχολικός Εκφοβισμός: Αναγνωρίζουμε-Κατανοούμε-Αντιμετωπίζουμε το Πρόβλημα" μαθητών/τριών της Α΄τάξης 2015-2016.

Δείτε ΕΔΩ  το βίντεο Ανοικτά Τραύματα. ΕΔΩ το βίντεο Απόφραξη Αεραγωγού και ΕΔΩ το βίντεο Κατάγματα της ερευνητικής εργασίας "Τραυματισμοί στα Σπορ: Άμεση Αντιμετώπιση και Αποκατάσταση" μαθητών/τριών της Α΄τάξης  2015-2016.

Δείτε ΕΔΩ το βίντεο της ερευνητικής εργασίας "η εξέλιξη της τεχνολογίας της φωτογραφίας μέσω διαδοχικών απεικονίσεων των Αρχαιολογικών χώρων του Δήμου Ορχομενού" μαθητών της Α΄τάξης 2014-2015 (υπέυθυνος εκπαιδευτικός: Βελούδιος Ιωάννης, Φυσικής Αγωγής)

Δείτε ΕΔΩ το βίντεο της ερευνητικής εργασίας "παχυσαρκία στην εφηβική ηλικία" μαθητών της Β΄τάξης 2014-2015 (υπεύθυνος εκπαιδευτικός: Βελούδιος Ιωάννης, Φυσικής Αγωγής)

Δείτε ΕΔΩ το βίντεο της ερευνητικής εργασίας "οι παραδοσιακοί χοροί στη Βοιωτία" μαθητών της Α΄τάξης 2014-2015 (υπεύθυνος εκπαιδευτικός: Βελούδιος Ιωάννης, Φυσικής Αγωγής) . Ευχαριστούμε την κα Ελπίδα Βαρθολομάτου για τις πολύτιμες συμβουλές της και την βοήθεια!!